Dlaczego kurtka skórzana ,,skrzypi”? Sprawdź możliwe przyczyny!

Total
0
Shares

Skórzane kurtki, popularnie nazywane ramoneskami, na stałe wpisały się już do standardów mody damskiej. Panie pokochały je nie tylko ze względu na to, że mogą zapewnić im komfort cieplny, ale również i za to, że dodają one każdej stylizacji wyrazistości i charakteru. Niemniej jednak skórzana kurtka może przysporzyć także wiele problemów, szczególnie w momencie, kiedy podczas noszenia wydaje charakterystyczny dźwięk skrzypienia. Wobec tego, dlaczego skórzana kurtka skrzypi i jakie są tego przyczyny?

Skrzypienie skórzanej kurtki – co je powoduje?

Panie, które korzystają ze skórzanych kurtek świetnie zdają sobie sprawę z tego, że każdy ruch powoduje skrzypienie i inne, nieprzyjemne dźwięki. Choć większość kobiet zdążyło się już do tego przyzwyczaić, to jednak w dalszym ciągu skórzane kurtki mogą zwracać na siebie uwagę innych przechodniów. Okazuje się, że wydawanie charakterystycznych dźwięków w dużej mierze uzależnione jest od struktury materiału. Podczas noszenia ramoneski, dochodzi do tarcia powierzchni o siebie, czego efektem jest charakterystyczne skrzypienie. Co więcej, na takie zjawisko mogą również wpływać następujące czynniki:

  • mikrouszkodzenia skóry;
  • zbyt duża wilgoć – związana np. z nieodpowiednim przechowywaniem skórzanej kurtki;
  • “zmęczenie” materiału;
  • nieodpowiednie wykonanie – np. nierównomiernie rozmieszczone przeszycia.

Wyżej wymienione czynniki doprowadzają do tego, że podczas noszenia ramoneski, będzie ona wydawała charakterystyczne i często nieprzyjemne odgłosy. Warto jednak podkreślić, że można temu skutecznie zapobiegać i sprawić, by noszenie skórzanej kurtki było prawdziwą przyjemnością!

Co zrobić, by skórzana kurtka nie skrzypiała?

Skrzypienie skórzanej kurtki to jeden z jej największych problemów. Warto jednak mieć na uwadze to, że istnieje kilka sposobów, które pozwolą na zniwelowanie nieprzyjemnych dźwięków.

Odpowiednie przechowywanie skórzanej kurtki

Jeśli chcemy zniwelować odgłos skrzypienia skórzanej kurtki, warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym jest ona przechowywana. Wilgoć czy ekspozycja na intensywne promienie słoneczne nie wpływają korzystnie na materiał, jakim jest oryginalna skóra. W efekcie, może dojść do mikrouszkodzeń i skrzypienia w trakcie noszenia. Skórzana kurtka powinna być przechowywana w suchym i lekko zacienionym miejscu. Dzięki temu zachowa ona swoją estetykę i nie będzie wydawała problematycznych dźwięków.

Skórzane kurtki od znanych marek i producentów

Kolejną kwestią, która może uchronić panie przed skrzypieniem skórzanej kurtki, jest zakupienie modelu oryginalnego, od znanej marki lub producenta. Wysokiej jakości ramoneski są wykonane z uwzględnieniem najmniejszych detali – wszystkie szwy i przeszycia są gładkie i nie powodują zwiększonego tarcia pomiędzy warstwami materiału. Analogicznie – mniejsze tarcie jest jednoznaczne z brakiem skrzypienia!

Konserwacja skórzanej kurtki

Skórzane kurtki, choć są wykonane z odpornego materiału, wymagają także pielęgnacji. Często to właśnie “zmęczenie” skóry jest powodem, dla którego kurtka wydaje dziwne dźwięki. Warto skorzystać z dedykowanych preparatów do konserwacji skóry, a kurtka z pewnością nie będzie zwracała na siebie uwagi skrzypieniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Modne dodatki do wiosennych stylizacji

Dla wielu kobiet nadejście wiosny jest równoznaczne z odświeżeniem garderoby. Budząca się do życia przyroda sprawia, że mamy ochotę na lekkie, a zarazem modne stylizacje. Rosnąca temperatura otoczenia pozwala pożegnać…

Kurtka pikowana damska – czy nadal jest modna?

Gdy temperatura za oknem spada, warto mieć pod ręką cieplejsze okrycie wierzchnie. Na szczęście pikowane kurki cały czas są w modzie, a ponadto należą do jednych z najczęściej wybieranych ubrań…
uśmiechnięte dwie dziewczyny ubrane w kurtki ze skóry w kolorze czarnym

Najmodniejsze damskie kurtki na wiosnę 2022

Wiosna to kapryśna i nieprzewidywalna pora roku. Serwuje dni z niemal letnimi temperaturami, podczas których z szafy wyciągane są krótkie sukienki i lekkie sandałki. Po chwili zmienia klimat o 180…